Przyjęcie do Kliniki Urologii 

  

Tryby przyjęcia:

a) Tryb ostry
W przypadku nagłych sytuacji wymagających natychmiastowego leczenia, pacjent może zostać przyjęty bez skierowania lub ze skierowaniem. Jeżeli uznają Państwo, że Państwa schorzenie wymaga pilnej interwencji, należy zgłosić się na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR). W niektórych przypadkach lekarz może wystawić skierowanie do Oddziału Urologicznego z adnotacją „PILNE”. Lekarze SOR, w konsultacji z lekarzem Kliniki Urologii, ocenią stan zdrowia i podejmą decyzję o przyjęciu lub ewentualnym odrzuceniu zgłoszenia.

b) Tryb planowy
Przyjęcie w trybie planowym odbywa się wyłącznie na podstawie pisemnego skierowania wystawionego przez lekarza. Ze skierowaniem należy udać się do Punktu Konsultacyjnego przy Poradni Urologicznej w celu weryfikacji dokumentów. Po weryfikacji pacjent zostaje zapisany na listę oczekujących i informowany o terminie przyjęcia telefonicznie. Prosimy o podanie numeru telefonu, pod którym na pewno będziecie Państwo dostępni, lub alternatywnej formy kontaktu.

 

Jak przygotować się do pobytu w Szpitalu?

  1. Higiena osobista
    W przeddzień przyjęcia do szpitala należy wziąć kąpiel i dokładnie umyć całe ciało oraz włosy.
  2. Biżuteria i ozdoby
    Zaleca się, aby pozostawić w domu biżuterię, w tym obrączki i pierścionki, które mogą utrudnić pomiary medyczne lub krążenie w palcach.
  3. Paznokcie
    Prosimy, aby nie malować paznokci i nie zakładać tipsów. Może to utrudniać pomiar wysycenia krwi tlenem podczas monitorowania w trakcie operacji. Ewentualnie można zostawić jeden palec na każdej ręce bez lakieru.

Co zabrać do Szpitala?

  1. Dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport.
  2. Ubrania i przedmioty osobiste – bielizna, szlafrok, ręcznik, klapki antypoślizgowe, środki higieny osobistej, okulary do czytania, aparat słuchowy, długopis, telefon z ładowarką.
  3. Kontakt do bliskich – dane osób upoważnionych do otrzymywania informacji o stanie zdrowia.
  4. Leki – stałe leki w oryginalnych opakowaniach z dokładnie opisanymi dawkami i porami przyjmowania.
  5. Dokumentacja medyczna – wszystkie dokumenty związane z Państwa leczeniem, w tym wyniki badań, karty informacyjne oraz dokumentacja dotycząca innych schorzeń. Prosimy również o dostarczenie płyt z badaniami obrazowymi.
  6. Zaświadczenia medyczne – jeżeli leczycie się Państwo z powodu innych chorób (kardiologicznych, endokrynologicznych itp.), prosimy o dostarczenie odpowiednich zaświadczeń od lekarzy.

Wyniki badań, które warto przynieść:

  1. Badania laboratoryjne krwi – wykonane nie wcześniej niż 2 tygodnie przed przyjęciem: morfologia, sód, potas, mocznik, kreatynina, koagulogram, glukoza na czczo, p-HCV, p-Hbs, antygen Hbs oraz beta-HCG u kobiet miesiączkujących. W przypadku schorzeń tarczycy, warto mieć wyniki TSH, T3, T4.
  2. Dokument potwierdzający grupę krwi.
  3. Posiew moczu – wykonany około 2 tygodnie przed przyjęciem. W przypadku wykrycia bakterii, konieczne jest zastosowanie antybiotyku zgodnie z antybiogramem.
  4. EKG – ważne do 6 miesięcy przed przyjęciem (warto przynieść wcześniejsze wyniki).
  5. RTG klatki piersiowej – w przypadku pacjentów powyżej 35. roku życia, ważne przez 1 rok. Jeśli posiadacie Państwo starsze wyniki, prosimy o ich dostarczenie do porównania.

Procedura przyjęcia do Kliniki Urologii:

  1. Miejsce zgłoszenia
    W dniu przyjęcia należy zgłosić się w godzinach 09:00-12:00 do Kliniki Urologii (Pawilon nr 7, I piętro, Szpital Kliniczny WUM UCK, ul. Lindleya 4, Warszawa) i oczekiwać na lekarza. Prosimy o zabranie wymienionych wyżej dokumentów oraz wyników badań.
  2. Rejestracja
    Po weryfikacji dokumentacji przez lekarza, należy udać się do rejestracji:
    • W dni powszednie: Rejestracja Izby Przyjęć (Parter, Pawilon nr 20B),
    • W weekendy, święta i dni powszednie po godzinie 15:00: Rejestracja SOR (Parter, Pawilon nr 20D).
  3. Przyjęcie na oddział
    Po rejestracji należy wrócić do Pawilonu nr 7, na II piętro, gdzie personel medyczny przeprowadzi przyjęcie. W trakcie oczekiwania na łóżko, prosimy o wypełnienie formularzy: „Oświadczenia i Zgody Związane z udzielaniem szpitalnych świadczeń zdrowotnych w UCK WUM” oraz „Ankieta badania anestezjologicznego”.

Prosimy o dokładne przygotowanie się do przyjęcia zgodnie z powyższymi zaleceniami, co przyczyni się do sprawnego przebiegu leczenia i hospitalizacji w naszej Klinice.